2016_17_Spotkanie_ze_strażakami 

Spotkanie ze strażakami OSP Machowa

W ramach zajęć „ Cztery żywioły - ogień” klasa III Zespołu Szkół w Machowej gościła strażaków OSP. Panowie Piotr Kopyś i Kazimierz Strzała opowiedzieli uczniom o swojej pracy. Dzieci miały możliwość przymierzenia ubioru, oraz zobaczenia sprzętu, którym w akcjach posługują się strażacy.

Goście omówili sposób zachowania się na wypadek pożaru w mieszkaniu. Pokazali, jak sprawdzić oddech i puls u osoby nieprzytomnej. Przećwiczyli z uczniami ewakuację, omówili plan ewakuacji oraz znaczenie piktogramów. Dzieci dowiedziały się również co i czym się gasi. Strażacy obserwowali doświadczenia przeprowadzane przez dzieci pod opieką mgr Marii Czarnik. Doświadczenia miały dać odpowiedź na pytanie:„ Czym się gasi ogień?”. Wspólna lekcja zakończyła się w remizie, gdzie strażacy pokazali uczniom wyposażenie wozu strażackiego. Każdy z uczniów otrzymał na pamiątkę wspólnej lekcji odblaski.

Kopiowanie, pobieranie, przetwarzanie zakazane bez zgody autora
Author: adminEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.