2017_18_Dzień_Papieski 

Sławomir Król
Kategoria:

Dzień Papieski

Jan Paweł II -  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kościele rzymskokatolickim ustanowiono  Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym. Dzień ten w tym roku obchodziliśmy w naszej szkole 18 października. Uroczystość tę zorganizował ksiądz Stanisław Gąsior oraz Robert Grochola. Teksty inscenizacji przygotował ksiądz Stanisław a w przedstawienie zaangażowana była młodzież klas starszych naszej szkoły.

Przypomniany został krótko życiorys Jana Pawła II, a tematem przewodnim były Objawienia Fatimskie, zwłaszcza w części dotyczącej naszego ukochanego papieża. Całość uzupełniała scenografia nawiązująca do tematu Dnia Papieskiego oraz przygotowana prezentacja. Występ urozmaicały pieśni zaśpiewane przez chór z akompaniamentem gitary. Najpiękniej została wykonana „Barka”, ponieważ zaśpiewana była przez większość widzów.

 

Kopiowanie, pobieranie, przetwarzanie zakazane bez zgody autora
Author: Sławomir KrólEmail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.